Yüksek kaliteli, dayanıklı ve kalıcı bir malzeme istiyorsanız, HI-MACS ® Solid Surface Solution’ı seçtiğiniz için sizi tebrik ederiz. İleri derecede sağlam ve günlük kullanıma dayanıklı bu malzemenin bakımı çok kolaydır. Yeni ürününüzün mükemmel kalitesinden uzun süre yararlanabilmek için bazı basit ve yararlı kullanım önerilerinde bulunuyoruz.

 

Günlük Kirlenme

HI-MACS ® tamamen homojen bir malzemedir.
Gözenekli olmadığından, nemli bir bez, sünger ya da yumuşak bir deterjan ile temizlemeniz yeterlidir. Tüm mat yüzeylerde klasik bir aşındırıcı deterjan kullanabilirsiniz. Homojen görünümü korumak için yüzeyin tamamını zaman zaman deterjan ya da nemli bez ile silin.

 

Aşırı Kirlenme

Gıda boyaları, çay ya da meyve suyu lekesi gibi daha büyük kirlenmeler ağartıcı bir deterjanla temizlenebilir (beş dakikadan fazla tutulmamalıdır). Bu uygulamanın ardından yüzeyi çok yönlü klasik bir temizleyici ile silin ve temiz suyla akıtın. Mat yüzeyler aşındırıcı deterjanla temizlenebilir. Oje lekesi ise çözücü (aseton içermeyen) bir madde ya da aşındırıcı deterjan ile temizlenebilir.

 

Asit İçeren Deterjanlar

Bazı deterjanlar asit içerir (ör, metil klorür ya da aseton). HI-MACS ® yüzeyleri temizlemede bu deterjanları kullanmayın. HI-MACS ® bir yüzeye kazayla asit içeren bir ürün temas ettiğinde, yüzeyin ağarmasını önlemek için bol sabunlu su ile yıkayın.

 

Yanıcı Maddeler

Ocaktan veya fırından yeni çıkarılan tencere ya da tepsiler doğrudan HI-MACS ® yüzeye konulmamalıdır. Her zaman bir tencere altlığı kullanın.

 

Sigara Yanıkları

Küçük sigara yanıkları ya da nikotin lekeleri de klasik bir ovma tozu ya da ovma teli ile kolayca temizlenebilir. Yüzeyin parlaklığı hafifçe matlaştığı takdirde, ince zımpara kağıdı ile yeniden parlamasını sağlayabilirsiniz.

 

Sivri Objeler

HI-MACS ® günlük kullanımın gerektirdiği şartları karşılamak için yeterince dayanıklıdır. Ancak çok sivri ve köşeli eşyaların yol açacağı çizikler HI-MACS ® yüzeyde hoş olmayan bir görüntü oluşturur. Küçük çizik ve yarıkları kendiniz düzeltebilirsiniz. Ancak daha derin yarıklar için bir uzmandan yardım almanızı öneririz.