DuPont™ CORIAN® Bileşimi

DuPont™ CORIAN®; 1/3 oranında akrilik reçinesi (aynı zamanda polimetilmetakrilat veya PMMA olarak da bilinir) ve 2/3 oranında doğal minerallerden oluşan masif, gözeneksiz,homojen bir yüzey malzemesidir. Doğal ana mineral, aluminyumun çıkartıldığı bir maden cevheri olan boksitten elde edilen Aluminyum TriHidrat’tır. Malzeme bileşimi ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen DuPont™ CORIAN® Malzeme Güvenliği Veri Sayfası (MSDS)’na danışınız.

 

CORIAN® mevcutları

CORİAN®, hem çapraz enfeksiyona karşı savaşan ve hijyen sağlayan sağlık kuruluşlarının gereksinimlerini hem de hastalar ve hasta bakım personellerinin ihtiyacı olan konforu buluşturarak göz alıcı bir görünümü ve etkili, sağlam performansı bir araya getirmektedir.

DuPont™ tarafından özel olarak üretilen CORIAN® zaten tıpta kullanılan doğal minareller ve en yeni akrilik polimerleri birleştirir. Bu termo biçimlendirme, non-toksik ve hipoalerjenik malzeme, medikal tesislerin yenilenmesi sırasında mükemmel bir seçim olacaktır. Sonuç olarak; dayanıklılığı ve kolay tamir edilebilirlik özelliği sayesinde; CORIAN® marka imajı ve kurum kalitesi doğrultusunda kalıcı nitelikler sunarak yıllar boyunca değerini korumaktadır.

 

CORIAN® ve HIV

CORIAN®; AIDS’e neden olan İnsan Bağışıklık Eksikliği Virüsü (HIV)’nün kolayca temizlenebildiği gözeneksiz bir maddedir. DuPontTM Uygulamalı Bioteknoloji Grubu tarafından yapılan labaratuvar testleri; seyreltik bir açmaşır suyu ile durulayarak yüksek miktardaki HIV virüsünün CORIAN® yüzeylerindengiderilebileceğini göstermektedir. Evlerde kullanılan standart çamaşır suyunun (%0.5 sodyumhipoklorit) %10’lık bir kısmı CORIAN® daki tüm enfeksiyonlu HIV bulaşımını yok etmiştir.

 

CORIAN® ve çapraz infeksiyonlar

CORIAN®’ın hijyenik nitelikleri özel hijyen gerektiren tüm alanlarda çapraz infeksiyon olasılığını minimum indirmektedir. Malzemenin gözeneksiz yapısı kurumun temizlik faaaliyeti sırasında bakteri oluşumunu engellemektedir.

 

CORIAN® estetik nitelikleri

Temizlik, güzellik salonlarında hayati önem taşımaktadır. Aynı zamanda diğer malzemeler ile karışım yapıldığı sırada, hijyenik nitelikleri ve yüksek performans seviyeleri ile CORIAN® bu tip uygulamalar için idealdir. Salonunuzun imajını artırmakta ve daha hoş ve etkili bir çalışma ortamı yaratmaktadır.

 

Çevre dostu

DuPont™ CORIAN®; üretim sürecinin tüm aşamalarında atık ve enerji tüketimini sınırlamak amacı ile ilgili standartlara uygun olarak üretilmektedir. Kurulum için kullanılan ürünün kendisi, içerikleri ve sızdırmazlık malzemeleri tamamen YEŞİL DOSTU’dur ve düşük uçucu organik bileşik (VOC) emisyonları üretimi olarak Mahal Hava Kalitesi Sertifikasına sahiptir.

 

Hijyenik

DuPont™ CORIAN® gözeneksiz bir malzemedir. Yekpare ve göze çarpmayan ek yerleri ile üretilmesi sayesinde eşsiz bir hijyen yüzeyi sunar. DuPont™ CORIAN® gözeneksiz yüzeyleri sayesinde bakteri ve küfler saklanacak yer bulamaz. DuPont™ CORIAN®; uluslararası norm olan DIN EN ISO 846 uyarınca bağımsız bir laboratuvar tarafından hijyenik bir malzeme olarak onaylanmıştır. CORIAN® hijyenik performansı; bağımsız Alman organizasyonu LGA Kalite Testi GmbH ile de onaylanmıştır. Bakteri ve mantara karşı dayanıklılık değerlendirmesi ile ilgili bir dizi önem arz eden, temizleme kolaylığı ve planlama derecesine ilişkin testler; CORIAN®’ın sağlık hizmetinde kullanılan bir çok bilinen materyallere oranla daha üstün olduğunu göstermiştir.

 

Non toksik

DuPont™ CORIAN®; atıl ve toksik olmayan malzemedir. Normal oda sıcaklığında, gaz emisyonu yapmaz. Yangın durumunda ise oluşan duman optic olarak hafif özellikte olup toksit halojenli gazlar içermez. Bu özellikler, sayesinde; DuPont™ CORIAN®; havaalanı bankoları gibi uygulamalarla halka açık alanlarda, duvar ve çalışma yüzeyleri olarak hastane ve otellerde kullanılmaktadır.

 

Lekeye Dayanıklı

CORIAN® ; gözeneksiz olması nedeniyle sıvılar, akışkanlar ve kimyasal ürünler (asitler, bazlar ve reaktifler) tarafından oluşabilecek sızıntıları önlemektedir.

 

Kodlar ve Düzenlemelere Uygun

CORIAN®; gıda işlemesi alanlarında dahi en sıkı düzenleme standartları ile karşı karşıya olan alanlar için mükemmel bir seçimdir.

 

İndirme

CORIAN® hijyen sertifikası(pdf)
CORIAN® teknik şartname (pdf)
CORIAN® MSDS-Malzeme güvenliği veri sertifikası (pdf)
CORIAN® hakkındaki bilgiler DuPont™ pazarlama materyallerinden gelmektedir.