Corian Dayanıklıdır

1967 de pazara çıktığı günden itibaren dupont corian hayatı kolaylaştıran son derece dayanıklı bir malzeme olma özelliğiyle kendini ispatlamıştır. Delamine olmaz ve günlük kullanım sonucu oluşabilecek aşınma ve yıpranmaya karşı koyar. Yoğun trafik alanlarının bir çok etkisine, kesiklere ve sıyrıklara dayanıklıdır. Corian mekanik, termal, elektiriksel ve diğer yüzel özellikleri için test edilmiştir

 

Corian Hijyeniktir

dupont Corian gözeneksiz bir malzemedir. Malzeme tamamen masiftir ve ek yerleri belli olmayacak şekilde üretilir, bu özellik yüzeyi hijyenik kılar. Corian yüzeyleri bakteri ve mantar gelişimini önler. Corian ‘ın bağımsız bir laboratuvar tarafından uluslar arası bir standart olan DIN EN ISO 846 ya göre hijyenik bir malzeme olduğu onaylanmıştır

 

Corian Yenilenebilir

Dupont Corian ile tasarlanan yüzeyler, hafif aşındırıcı deterjanlar ve bir ovma süngeri ile ilk günkü görünüşüne kolayca döndürülebilir Örneğin sigara yanıkları bu yöntemle kolayca giderilebilir. Hatalı kullanım ve kaza sonucu oluşabilecek hasarlarda çoğu zaman malzemeyi tamamen değiştirmeye gerek kalmadan yerinde onarılabilir.

 

Corian zararsızdır.

Dupont corian kimyasal olarak atıl ve toksik olmayan bir malzemedir. Normal oda sıcaklığında gaz emisyonu yapmaz. yakıldığı zaman esas olarak karbon oksitleri serbest bırakır ve oluşan dumanın rengi çok açıktır ve halojenlenmiş zararlı gazlar içermez. Bu özellikleri sayesinde Corian havaalanı bankoları gibi uygulamalarla halka açık alanlaıda, duvar ve çalışma yüzeyleri olarak hastane ameliyathanelerinde ve yoğun bakım odalarında ve yolcu gemilerinde yoğun olarak ve güvenle kullanılmaktadır.

 

Corian masiftir

Renk ve dokular malzemenin derinlemesine aynı kalır ve aşınmaz. Dupont Corian masiftirve delamine olmaz.

 

Corian ‘ın ek yerleri belli olmaz

Dupoan Corian ile tasarlananuygulamaları yalnızca hayal gücünüz sınırlayabilir. Corian yüzeyler için neredeyse sınırsız tasarım seçeneği sunarak ek yerleri belli olmayacak şekilde birleştirilebilir. Örneğin uzun bakolar atölyelerde parça parça üretilerek montaj alanında birleştirilebilirler. Kenar detaylarıda daha kalın görünmesi için güçlendirilebilir.

 

Corian ısıyla şekillendirilebilir

Dupont corian 2 ve 3 boyutlu tasarımlar oluşturmak için kontrollü ısılarda ahşap veya metal kalıplarda şekillendirilebilir. Kabartma efektleri de özel baskı teknikleri kullanılarak yaratılabilir.

 

Corian ışık geçirgen özelliği

Dupon Corian ın yarı ışık geçirgenliği özellikle açık renklerde ve ince plakalarda oldukça dikkat çekicidir. Pek ço tasarımcı bu özelliği değişik uygulamalardaki aydınlatma efeklerinde veya lamba tasarımında kullanıyor. Illumination serisi adındaki yeni renk grubu özel aydınlatma efekleri yaratmak için arttırılmıştırsaydamlığı ile 6mm ve 12 mm lik plakalar halindeki 6 renkten oluşuyor.

 

Corian ahşap gibi işlenebilir

Dupont Corian benzer gereçler kullanılarak ahşap gibi işlenebilir. Dupont Corian imalatçılarının çoğu marangozluk dalında eğitim almıştır.

 

Corian çevre dostudur

Dupont Corian üretim sürecinin tüm aşamalarında atık ve enerji tüketimini sınırlamak amacıyla son derece sıkı standartlara uyacak şekilde üretilir. Malzemenin kendisi ve yapıştırıcılar ve montaj için kullanılan dolgu macunu organik bileşiklerden çok az yayması nendeni ile ürün GREEN CARD Indoor Air Quality onayı almıştır.