Günlük Bakım:

Corian®’ın temizlenmesi çok kolaydır. Corian® yeni ve hijyenik görüntüsünü korumak için, dökülen yağ ve lekelerin, ıslak bir bez kullanılarak sabunlu su, amonyak bazlı temizleyiciler veya krem deterjan ile silinmesi ve kuru bir bezle kurulanması yeterli olacaktır.

 

Rutin Bakım:

Corian®’ın ipeksi görüntüsünü korumak için, ayda bir yada iki kez olmak üzere, krem deterjanların tüm yüzeye dairesel hareketler ile uygulanması, daha sonra ıslak bir bezle silinmesi ve kuru-yumuşak bezle parlatılması önerilir.

 

Lekeler:

Sıvılar ve leke yapıcılar Corian®’a sızamaz ancak yüzeyde kalırlar. Sigara lekesi, çiçek polenleri, kozmetik lekeleri ve benzer lekeleri temizlemek için amonyak bazlı bir temizleyici, krem deterjanlar kullanılmalı ve silmeden önce 5 dakika yüzeyde bırakılmalıdır.

 

Çizikler:

Sert olmasına rağmen Corian® bir doğrama tahtası olmak üzere tasarlanmamıştır. Küçük çizikler toz deterjanların ovma pedleriyle uygulanması yoluyla giderilebilir. Son parlaklık her zaman için Rutin Bakım yöntemiyle verilmelidir.

 

Isı:

Corian® tezgahları sıcak hava, tencere, kızartma makinaları ve ütü gibi sürekli yüksek ısı yayan ev gereçlerinden korumak için bir nihale yada altlık kullanılması tavsiye edilmektedir.

 

Kimyasallar:

Pek çok güçlü ev kimyasallarının, özel biyokimyasal maddelerin sabunlu suyla temizlenmesi ve kurulanması herhangi bir olumsuz etkiyi önleyecektir. Boya çözücülerin, asit bazlı lavabo açıcıların, aseton bazlı oje çıkarıcıların konsantre asitlerin, ketonların ve klorine solventlerin uzun süre yüzeye teması renk ve yüzeyde hafif bozulmalara neden olabilir.

 

Garanti:

Dupont, Corian® için 2 aşamalı bir garanti sunmaktadır; Ürün ve uygulama garantisi. Ürün garantisi tüm Corian® ürünleri için standart olup, ürünlerin satışlarını takiben her türlü üretim hatalarına karşı 10 yıl sınırlı garanti edilmesidir. Quality Network üyesi imalatçılar tarafından gerçekleştirilen tüm Corian® uygulamaları ayrıca 10 yıl sınırlı uygulama garantisi kapsamındadır.

 

QUALITY NETWORK

Dupont, üretmekte olduğu Corian® ürünlerini, tasarımcıların eserlerine dönüştürebilmek için Quality Network adıyla tanınan bir imalatçılar ağı kurmuştur. Corian® ile her zaman en iyi çözümleri sunmaya kendini adamış bu bağımsız kuruluşların temel amacı müşteri memnuniyetini hep en yukarıda tutmaktır.